poduszka dla dziecka

Wygodna poduszka dla dziecka do wózka

Wiele sklepów oferuje dziś różnorodne modele poduszek dziecięcych, które posiadają rozmaite wielkości i kształty. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że akcesoria, które zakupimy z myślą o naszych pociechach powinny być wykonane z delikatnych, naturalnych materiałów, które nie będą podrażniać delikatną, dziecięcą skórę.

Poduszka dla maluszka

poduszka dla dzieckaJakimi cechami powinna charakteryzować się poduszka dziecięca? Na samym wstępie należy zaznaczyć, że wiele sklepów z akcesoriami dziecięcymi oferuje dziś gotowe zestawy akcesoriów, które idealnie ze sobą współgrają. Zestawy te świetnie sprawdzą się więc jako prezent, warto jednak podkreślić, że nie pełnią one jedynie funkcji ozdobnej, dlatego też produkty te powinny odznaczać się najwyższą jakością. Sporą popularnością wśród mam, cieszą się dziś zwłaszcza gotowe zestawy akcesoriów do wózka dziecięcego, do których zalicza się m.in. poduszka dla dziecka do wózka oraz ocieplany kocyk, które coraz częściej produkuje się z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału minky. Warto przy tym podkreślić, że poduszki te powinny posiadać odpowiedni kształt, który utrzyma główkę dziecka w odpowiedniej pozycji. Poduszki w standardowym rozmiarze 30cmx40cm będą pasować do większości wózków tradycyjnych oraz sportowych.

poduszka dla dzieckaPodszewka poduszki powinna być natomiast wykonana z 100%, najlepiej organicznej bawełny, która nie będzie podrażniać delikatnej, dziecięcej skóry. Podczas zakupów warto więc zwracać szczególną uwagę na oznaczenia produktów, starajmy się wówczas wybierać akcesoria oznaczone certyfikatem Oeko-Tex Standard 100 zapewniający nas o tym, że materiały, z których została wykonana dana poduszka czy kocyk wolne są od substancji toksycznych oraz potencjalnie szkodliwych. Pamiętajmy również o tym by zwracać uwagę na to czym wypełniona jest oglądana przez nas poduszka. Większość poduszek wypełniana jest dziś delikatnym jedwabiem lub mikrowłóknami poliestrowymi, a także syntetycznym puchem, który dedykowany jest również alergikom. Powinniśmy również zwracać uwagę na kształt poduszki. Poduszki dedykowane wózkom dziecięcym powinny posiadać kształt prostokąta, unikajmy natomiast poduszek w kształcie rogala, które przeznaczone są do karmienia.

Poduszka nie powinna być również zbyt miękka, ponieważ tego typu produkt nie będzie odpowiednio usztywniał karku dziecka. Pamiętajmy również o tym, że idealna poduszka dziecięca powinna również szybko odzyskiwać swój kształt. Warto również wybierać poduszki z pokrowcem, które można zmieniać – ułatwi to utrzymanie produktu w czystości.