taśma do odzieży

Taśma do odzieży gwarancją bezpieczeństwa

Kwestią priorytetową dla każdego człowieka zawsze powinno być bezpieczeństwo – własne, ale także jego podopiecznych czy podwładnych. Istotne jest to zwłaszcza w przypadku pracowników, którzy ze względu na warunki pracy takie, jak niepogoda, zmrok czy słaba widoczność, są szczególnie narażeni na wszelkiego rodzaju wypadki. Elementy odblaskowe sprawdzą się także dla pieszych, którzy muszą się poruszać po słabo oświetlonych miejscach.

Odblaskowa taśma odzieżowa

taśma do odzieżyZe względu na panujący w Polsce klimat przez większą część roku wcześnie zaczyna robić się ciemno, a rano trzeba długo czekać, aż się rozwidni. Większość terenów dużych miast oświetla swoje ulice, aby zapewnić lepszą widoczność. Jednak małe uliczki osiedlowe czy tereny wiejskie wciąż pozostają bez latarni ulicznych, co stwarza niebezpieczne warunki zarówno dla przemieszczających się na własnych nogach czy rowerzystów, jak i kierowców. Dlatego też zgodnie z przepisami: „od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat”. Odblaskowe opaski jednak mają to do siebie, że ze względu na swoje niewielkie rozmiary dość szybko się gubią. Wygodniejszą alternatywą dla nich jest taśma do odzieży, którą można przyszyć do dowolnego materiału. Dzięki temu jest trwała i nie trzeba pamiętać o elemencie odblaskowym za każdym razem, gdy wychodzi się z domu.

taśma do odzieżyJest to ważne, ponieważ warunki pogodowe potrafią się dość szybko zmienić, a większość osób, wychodząc w ciągu dnia, nie dba o to, by mieć przy sobie odblask. W trudnych warunkach spowodowanych chociażby gwałtownym deszczem kierowca gorzej widzi, zwłaszcza osoby, które ubrane są na ciemno. Taśmę odblaskową można umieścić na plecaku, kurtce czy bluzie do biegania, dzięki czemu zagwarantujemy sobie bezpieczeństwo. Sprawdzi się ona również w przypadku dzieci, które wracają same ze szkoły do domu nieoświetlonymi drogami poza miastem. Zagadane z kolegami mogą nie dostrzec nadjeżdżającego pojazdu, jednak gdy będą miały taśmę odblaskową, kierowca zdąży w porę je zauważyć i zareagować właściwie do sytuacji. Robotnicy pracujący po zmroku też powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo i zaopatrzyć się w taśmę do odzieży. Dzięki temu będą mieli pewność, że mogą swobodnie poruszać się po placu budowy, magazynie czy remontowanej właśnie drodze. Odblaski pozwolą dostrzec swoich współpracowników, co przede wszystkim ułatwi pracę – każdy będzie z daleka widoczny.

Taśma odzieżowa niewiele kosztuje (kilka złotych za metr bieżący), jednak pozwala ochronić zdrowie, a nawet życie. Można ją wszyć lub na trwałe umieścić na ubraniu za pomocą żelazka. Co istotne, można ją prać w wodzie z dodatkiem środków piorących, a nawet prasować. Swoje właściwości – w zależności od modelu – zachowuje nawet po 50 cyklach prania.