wałek grawerowany

Rodzaje wałków i stempli do ciastek

Domowe wypieki są nie tylko smaczne i zdrowe, ale mogą też być pięknie wykończone, jak te dostępne w cukierniach. W sklepach internetowych jest wiele ciekawych propozycji w tym zakresie – można kupić gotowe ozdoby, choć popularniejsze są narzędzia do ich wykonywania. Dostępne są foremki do ciastek w różnych kształtach, tylki do kremów, czy narzędzia do robienia czekoladowych ozdóbek.

Wałek do robienia wzorów

wałek grawerowanyNie da się jednak ukryć, że najpopularniejsze są obecnie wałki z różnymi wzorami. Wałki są łatwe w użyciu, solidne i nie tak drogie. Wykorzystuje się je przede wszystkim do dekorowania ciasteczek – wystarczy przejechać wałkiem po cieście

buy kamagra 100mg

, a odciśnięty zostanie wzór. Wałek można też użyć do masy cukrowej. Najczęściej polecany jest drewniany wałek grawerowany. Wałki z drewna są bardzo solidne, bardzo trwałe, można je wykorzystywać przez wiele lat. Są masywne, co ułatwia wałkowanie ciasta. Mogą mić laserowo grawerowane różnorodne wzory. Najpopularniejsze są te świąteczne np. ze śnieżynkami, czy choinkami. Sprawiają, że pierniczki czy kruche ciasteczka wyglądają jeszcze lepiej. Warto zaznaczyć, że czasem dostępne są wałki w wersji mini, idealne dla dzieci. Niestety, wałki drewniane są dosyć drogie, za dobry produkt zapłaci się nawet sto złotych. Na szczęście są też inne alternatywy.

wałek grawerowanyW sprzedaży są wałki plastikowe. Zwykle mają intensywne kolory

, są lekkie i poręczne. Ich cena zdecydowanie jest bardziej atrakcyjna. Najtańsze walki kupi się za kilka złotych, jednak nawet te lepszej jakości to koszt maksymalnie trzydziestu złotych. Dobrym zakupem będą też radełka. Mogą być plastikowe lub drewniane, mają jednak metalowa rączkę. Są mniejsze niż wałki i łatwiejsze w użyciu. Ich cena też jest niższa, dlatego stanowią ciekawą alternatywę dla wałków. Warto wspomnieć też o stemplach. To idealna opcja do dekorowania pojedynczych ciastek. Stemple mogą być z literkami, cyferkami, czy drobnymi wzorami. Sprawdzą się wtedy, kiedy chcemy by wzór był idealnie widoczny na każdym smakołyku – w przypadku wałków wzór często jest ucięty (podczas wykrawania ciasteczek). Stempel pozwala na szybkie i precyzyjne zdobienie.

Kończąc rozważania, wałki, radełka, czy stemple są idealne do zdobienia ciasteczek na różne okazje. Sprawdzą się w okresie świątecznym, wielkanocnym, czy podczas pieczenia ciast na urodziny. Wszystkie takie przyrządy są łatwe w użyciu, solidne, łatwe w czyszczeniu. Mogą być wykonane z drewna lub z plastiku. Nawet dzieci mogą je z powodzeniem używać. Z pewnością warto mieć takie produkty w kuchni.