salon kosmetyczny

Popularne zabiegi na twarz w salonach kosmetycznych

Piękna, gładka cera bez zmarszczek i przebarwień, dobrze oczyszczona i jędrna – taka wygląda według większości kobiet idealna twarz. Każda kobieta chce czuć się atrakcyjne i młodo, a dzięki nowoczesnym zabiegom kosmetycznym można osiągnąć zamierzone efekty. Zdecydowanie zabiegi na twarz są dużo popularniejsze niż zabiegi na ciało.

Znany salon kosmetyczny

salon kosmetyczny Ich efekty są bardziej widoczne, szybciej zauważalne, a sam zabieg tańszy i szybszy. Rekomendowany salon kosmetyczny w Katowicach z pewnością będzie miał w swojej ofercie wiele zabiegów na twarz. Z czego najczęściej korzystają kobiety? Na pewno znane i doceniane są peelingi kwasowe. Mogą je stosować osoby z cerą sucha i tłustą, młodą i dojrzałą, także wrażliwą. Do wyboru są kwasy AHA, BHA, PHA w różnych stężeniach. Każdy z nich ma za zadanie oczyścić skórę. Jednak np. kwas migdałowy może mieć także działanie nawilżające, kwas TCH zniweluje nawet głębokie blizny, a kwas salicylowy zmniejszy produkcję serum. Zabieg kwasowy nie trwa długo i nie jest także drogi. Popularne są także różne formy mezoterapii. Wyróżnia się mezoterapię igłową (długą igłą wprowadza się substancje aktywne), mikroigłową (małe nakłucia przy pomocy dermarollera), jak i bezigłową (substancje są wtłaczane pod skórę za pomocą fal).

salon kosmetyczny Mezoterapia jest polecana w walce ze zmarszczkami, bliznami, przebarwieniami, przydaje się także wtedy kiedy skóra utraciła swoją jędrność. Stymuluje syntezę kolagenu i pobudza skórę do regeneracji. Do mezoterapii wykorzystuje się różne koktajle wtłaczane w skórę. Wiele z nich zawiera nawilżający i wygładzający skórę kwas hialuronowy, witaminę C, czy retinol (witaminę A). Coraz większą popularnością cieszą się także zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych RF. Fale radiowe mają za zadanie wyszczuplić twarz, rozbić komórki tłuszczowe, poprawić owal twarzy. Wiele kobiet dojrzałych boryka się z problemem obwisłej skóry, opadających powiek, czy drugiego podbródka. Fale radiowe pozwalają pozbyć się takich problemów, bo działa jak nieinwazyjny lifting. Z innych popularnych zabiegów warto wyróżnić mikrodermabrazję, jonoforezę, sonoforeze czy peeling kawitacyjny. Mają one głównie za zadanie oczyścić skórę, usunąć niedoskonałości, a także pobudzić skórę do regeneracji.

Dzięki nowoczesnej technice w salonach kosmetycznych można skorzystać z wielu interesujących zabiegów na twarz. Za ich sprawą skóra będzie gładka, jędrna, miała jednolity koloryt, a co sprawi, że będzie wyglądać pięknie i atrakcyjnie. Warto jest dbać o siebie i korzystać z profesjonalnych zabiegów.