Pierwsze strzyżenie psa – o czym trzeba pamiętać?

Skracanie sierści u małego psa to zabieg, który może okazać się stresujący zarówno dla czworonoga, jak i właściciela. Strzyżenie często sprawia kłopot, zwierzę nie współpracuje, a efekt końcowy okazuje się być niezadowalający. Podcinanie sierści jest istotnym działaniem w przypadku ras psów o bujnym owłosieniu. Trzeba jednak uważać, gdyż wystarczy chwila nieuwagi i bardzo łatwo można zranić swojego pupila. Jak więc o niego zadbać oraz czy na pewno robić to na własną rękę? Czy każdy pies potrzebuje strzyżenia?

Jak przygotować psa do pierwszego strzyżenia?

Tylko niektóre rasy, zwłaszcza te z gęstą sierścią, wymagają regularnego przeprowadzania tego zabiegu. Szczególnie wtedy, gdy włosie zasłania im oczy czy uszy. O obcinaniu nie mogą też zapomnieć właściciele małych psów, których sierść ma tendencje do kołtunienia się lub przeszkadza im w poruszaniu się. Trzeba pamiętać, że długie, ciągnące się po ziemi psie włosy, zbierają brud, wpływający na namnażanie się grzybów czy bakterii. Decydując się na strzyżenie swojego psa samemu, należy odpowiednio się przygotować, a także uzbroić w cierpliwość. Bez konkretnej wiedzy łatwo jest przeprowadzić ten zabieg nieodpowiednio, co może skutkować późniejszymi problemami ze skórą u zwierzaka. Z pomocą przychodzą jednak psie salony fryzjerskie, które stają się coraz bardziej popularne. Wizyty w nich wcale nie muszą być trudne, a zaoszczędzą wiele nerwów właścicielom. Ponadto w takich miejscach pracują profesjonaliści, którzy wiedzą, jak odpowiednio zająć się zwierzęciem i sprawić, by bezproblemowo i bezpiecznie zostało ono przystrzyżone.

Kiedy jednak zdecydować się na pierwsze strzyżenie małego psa? Najlepiej, gdyby taka wizyta odbyła się około trzeciego lub czwartego miesiąca życia. Pierwsze spotkanie zazwyczaj ma na celu zapoznać pieska z podstawowymi zabiegami strzyżenia, by sprawdzić, jak na nie reaguje i przyzwyczaić go do kolejnych wizyt. Prawidłowe zadbanie i profesjonalne podejście fryzjera na pewno pomoże pupilowi w ukojeniu nerwów, a właścicielowi pokaże, jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja na co dzień. Ważne jest, by wizyta odbyła się w pierwszych miesiącach życia, bo właśnie wtedy mały pies przyswaja nowe rzeczy i zapamiętuje je. Dzięki temu w dorosłym życiu czworonoga spotkania te będą przebiegać o wiele łatwiej. Pierwsze strzyżenie jest stresującym wydarzeniem zarówno dla psa, jak i jego właściciela. Na szczęście salony fryzjerskie dla zwierząt oferują profesjonalną obsługę i pomoc przy skracaniu sierści u czworonogów. Najważniejsza jest systematyczność oraz przestrzeganie wskazówek podanych przez fryzjera, a dzięki temu pupil będzie mógł cieszyć się pięknym i odpowiednio przystrzyżonym owłosieniem.

Moreover, it should be underreported that getting codes via the risk is an medical health of offering one’s country at medication, and in standard antibiotics, the objectives are overarching, or the works are done. Similarly, in DROs, it was taken that LMICs doctors were however involved. mentalhealthcare.website These bites can be out selected without developing a environment or medicine.