tenis

Nowe, sportowe hobby

Poszukiwania aktywności fizycznej, którą lubi się najbardziej, to długa droga. Warto jednak spróbować wielu sportów, żeby wiedzieć, który z nich najbardziej odpowiada naszemu charakterowi i sprawia najwięcej frajdy. Ci, którzy nie przepadają za sportami grupowymi, mogą wypróbować dyscypliny, której mistrzami są Roger Federer czy Serena Williams.

Tenis to sport z klasą

tenisZa kraj, w którym narodziły się ten sport jest uważana Wielka Brytania. Był on bardzo popularny wśród angielskich sfer wyższych, które chętnie spędzały czas wolny na tej rozrywce. Trzeba przyznać, że tenis to sport z klasą. Wynika to chociażby z tego, że z uwagi na rozstawienie zawodników nie ma tak wielu możliwości np. sfaulowania przeciwnika. Mecze odbywają się na korcie, którego podłoże jest specjalnie do tego przystosowane. W przypadku hal jest to podłoże dywanowe. W przypadku kortów odkrytych najczęściej można spotkać kilka rodzajów podłoża. Jest to nawierzchnia wykonana z ceglanej mączki (którą najczęściej można obserwować np. podczas transmisji telewizyjnych turniejów sportowych), akrylu, trawy czy drewna. Każdy z tych typów podłoża wyróżnia się innymi parametrami technicznymi. Przykładowo, nawierzchnia akrylowa umożliwia piłce szybki odskok, z uwagi na twardość.

tenisZ kolei mączka ceglana oznacza dla piłki wyższe odbicie , ale mniejszą prędkość piłki. W przypadku podłoża trawiastego, odbita przez rakietę piłką leci z większą prędkością, ale charakteryzuje się niższym odbiciem. Oprócz pola, które jest przeznaczone do góry, każdy kort tenisowy musi posiadać dodatkową przestrzeń dookoła. Jest ona przeznaczona na wypadek, jeśli piłka wypadnie z boiska i zawodnik będzie musiał po nią pójść. Ważnym elementem jest także siatka, która jest zamontowana dokładnie w połowie boiska. Najwyższą wysokość osiąga przy słupkach i wynosi ona 1,07 m. To właśnie w tych miejscach najtrudniej jest przebić piłkę na drugą stronę. Dlatego zawodnicy starają się puszczać piłkę na środku siatki, ponieważ w tym miejscu jest ona najniższa. Środkowa wysokość siatki wynosi 91,4 centymetrów, co czyni ją o prawie dwadzieścia centymetrów niższą w porównaniu do wysokości z bocznej części. Miłośnicy aktywności fizycznej często szukają nowych wrażeń.

Zaczynając regularne treningi tenisa ziemnego można pięknie wyrzeźbić całą sylwetkę. Dzięki tym ćwiczeniom, muskulatury nabiorą ramiona, barki czy nogi. Duża ilość ruchów skrętnych w trakcie rozgrywania meczu będzie także świetnym treningiem dla mięśni brzucha. Dla wizji tak spektakularnych efektów warto spróbować.