bajkał

Najgłębsze i najczystsze jezioro świata

Bajkał zalewany falą turystów Bajkał może wydawać się odległym i trudno dostępnym miejscem, ponieważ sama podróż pociągiem z Moskwy będzie trwała trzy i pół doby. Mimo długiej i męczącej podróży, warto na własne oczy przekonać się, jak pięknie prezentuje się najczystsze jezioro na świecie.

Bajkał — piękne miejsce

bajkałŻyje tam mnóstwo endemicznych gatunków zwierząt i roślin, a lokalni szamani nadają niepowtarzalny klimat. Całość prezentuje się wręcz magicznie, co potwierdzi każda osoba, która miała okazję znaleźć się tam. Całą podróż rozpoczyna się od Kolei Transsyberyjskiej. Jest to najdłuższa trasa świata, podczas której będzie można podziwiać cudowny rosyjski krajobraz i przy okazji bliżej poznać osoby obcej narodowości, z którymi prawdopodobnie wylądujemy w jednym przedziale. Kolej jest szczególnie ważna, dla mieszkańców dalece oddalonych od centrum kraju, zatem można ją nazwać symbolem wspólnej tożsamości. Niezapomniana wyprawa nad Bajkał rozpocznie się od momentu wejścia do pociągu. Jednak samo planowanie podróży transsyberyjskiej nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać, i wymaga rozważania wielu aspektów. Przede wszystkim istnieje kilka Ekspresów Transsyberyjskich, których bilet najczęściej można kupić jedynie w języku rosyjskim.

jezioro bajkałNajłatwiej skontaktować się z biurem podróży

, które będzie wiedziało jaki pociąg dopasować do podróży i ile wyniesie koszt biletu. Jadąc zobaczyć Jezioro Bajkał należy zatrzymać się w mieście Irkuck. Jest to atrakcyjne miejsce, które — mimo że mieszka w nim 600 tysięcy ludzi — cechuje się spokojem, w porównaniu do Moskwy czy Sankt Petersburga. Sprawia wrażenie małej, przytulnej miejscowości, w której znajdują się charakterystyczne domy mieszkalne. Są to niskie i drewniane syberyjskie domy, które pod wpływem zamarzania i odmarzania gleby zapadają się coraz niżej. Z kolei, przy samym jeziorze Bajkał znajduje się wyspa Olchon, która jest niezwykle zróżnicowana. Można zobaczyć tam tajgę, stepy, a nawet niewielki obszar pustynny. Olchon to największa wyspa na jeziorze na całym świecie. Jej urokliwe widoki zapadną w pamięci na zawsze.

Wycieczka nad Bajkał to zderzenie z cudem natury. Kilka dni może okazać się niewystarczające, aby móc zobaczyć najpiękniejsze miejsca. Magiczne jezioro Bajkał oczaruje każdego miłośnika przyrody. Widok na faliste mongolskie równiny i oblodzone śniegiem szczyty Syberii gwarantuje przejazd Koleją Transsyberyjską, która jest największą atrakcją całej podróży, która przeznaczona jest dla turystów chcących przeżyć niezapomnianą przygodę.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę www.galinex.pl!