zestawy do malowania

Kreatywne zestawy dla plastyków

Rozpoczęcie przygodny z nowym kreatywnym hobby nie zawsze jest proste. Mnogość produktów przyprawia o zawrót głowy, nie wiadomo co wybrać, by być zadowolonym. W poradnikach często operuje się specjalistycznym słownictwem, w sklepie są kategorie o nic niemówiących nazwach. Dlatego dobrym rozwiązaniem dla wielu osób jest zakup gotowych zestawów kreatywnych.

Zestawy dla każdego

 zestawy do malowaniaW zestawach znajdzie się wszystko co potrzebne by zabrać się za nową plastyczną aktywność. Do wyboru są zestawy do szydełkowania z wełną, zestawy do decoupage z mnóstwem serwetek, czy zestawy do haftowania z muliną. Jednak najpopularniejsze są polecane zestawy do malowania. Takie zestawy są dobre dla dzieci i dla dorosłych, dla tych co chcą się kreatywnie wyrazić, jak i dla tych, którzy myślą o wyborze artystycznej drogi życia. Do wyboru są zwykle zestawy różnego typu i w różnym rozmiarze. Dzięki temu taki komplet zamówią osoby które mają już jakieś doświadczenie malarskie i chcą mieć zapas produktów, jak i tych, którzy dopiero chcą spróbować swoich sił w sztuce plastycznej. W zestawie dla malarzy nie może zabraknąć podstawy, czyli podobrazia malarskiego. Płótno na sosnowej ramie jest idealne do każdej techniki malarstwa sztalugowego.

 zestawy do malowaniaPodobrazie może mieć rozmiar kartki A5 (jak zeszyt), jak i A1. Wszystko zależy od tego co chce się malować – do malowania kwiatów starczy mniejszy format, jak ktoś chce malować wielkie sceny bitewne to powinien celować w większe podobrazia. W zestawie nie zabraknie też farb i dobranych do nich pędzli. Trzeba wiedzieć, że do farb olejnych czy akwareli zawsze stosuje się specjalne pędzle. Farby powinny mieć różne kolory, najlepsze są podstawowe barwy tęczy, bo można je mieszać i uzyskać jeszcze więcej barw. Pędzle powinny mieć różne rozmiary. Są pędzle o płaskiej główce, zaokrąglone lub długie i wąskie. W zestawach do malowania można znaleźć też paletki do mieszania farb, sztalugi, czy pudełka na farby. Droższe komplety zwykle zawierają te same produkty tylko w większym rozmiarze/pojemności (np. podobrazia, farby), lub w większej ilości (np. pędzle, paletki). Warto zatem zobaczyć zawsze co konkretnie jest w komplecie.

Warto wspomnieć o tym, że zestawy do malowania to niejedyna opcja dla plastyków amatorów. Są też zestawy do rysowania kredkami, węglem, kredom, czy zestawy do rzeźbienia. Zawsze zatem każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, co pozwoli mu na poznanie nowych technik plastycznych i ciekawe spędzenie wolnych chwil w domu. Zestawy kreatywne przy tym niesamowicie pomagają.