Jakie statuetki na zamówienie są najpraktyczniejsze?

Istnieje wiele rodzajów wytrzymałych i oryginalnych statuetek, które stanowią dobrą pamiątkę z zawodów dla każdego uczestnika. Bardzo często finalistom wręczane są innego typu wyróżnienia niż uczestnikom za sam udział w konkursie. Zwycięzcy mogą otrzymać na przykład spersonalizowanego figurki, medale lub puchary z grawerem i specjalnie zamówionym kształtem. Do wyboru jest także obecnie wiele materiałów, z jakich wykonane mogą zostać odznaczenia wręczane finalistom konkursu. Najważniejszym aspektem jest to, by były one trwałe.

Ładne i praktyczne statuetki

Jedną z najbardziej ponadczasowych i uniwersalnych form nagradzania uczestników różnej kategorii zawodów jest wręczanie trofeum w formie medalu, pucharu lub statuetki. Ta forma celebracji nie tyczy się jednak jedynie sportu, ale także konkursów artystycznych i biznesowych. Za każdym razem organizator powinien zadbać o to, by wręczane uczestnikom wyróżnienia były wykonane z solidnych surowców. Dobrym sposobem uhonorowania uczestników i finalistów wszelkiego typu zawodów są wytrzymałe statuetki na zamówienie. Obecnie można wybierać je spośród wielu wariantów materiałowych i kolorystycznych.

Praktyczną i niedrogą formą trofeum jest z pewnością skorzystanie z gotowych szablonów i modeli, które oferuje obecnie niemal każdy producent. Jeśli jednak organizatorowi szczególnie zależy na podkreśleniu indywidualnego charakteru zwycięstwa lub rodzaju eventu, to może on również złożyć zamówienie na wybrany kształt, wzór herbu, logo lub postaci kojarzącej się z danym typem sportowej konkurencji oraz miejscem, w którym wydarzenie się odbywa. Nie bez znaczenia są w tym wypadku także aspekty historyczne. Wręczana zawodnikowi statuetka powinna przynajmniej częściowo nawiązywać do charakteru imprezy na przestrzeni lat oraz jej poprzednich edycji. Dzięki temu wyróżnienie staje się z czasem swoistą legendą, o której marzą wszyscy uczestnicy zawodów. Praktyczną formą trofeum są obecnie niezwykle ekologiczne, tanie oraz estetyczne statuetki drewniane, które doskonale zdobią każdy regał, gablotę oraz domową półkę z nagrodami.

Trofea o nieco mniejszych wymiarach z pewnością zmieszczą się też do każdego mieszkania i zapewnią kolekcjonerom więcej miejsca na gromadzenie kolejnych nagród w przyszłości. Wybierając idealny puchar lub statuetkę, organizator powinien więc pamiętać, że pod względem praktycznym najlepszą opcją są niewielkich rozmiarów statuetki. Uniwersalnym typem wyróżnień są także warianty w naturalnych kolorach, które przypadną do gustu każdemu. Takie barwy to: złoto, srebro, platyna, brąz, czerń oraz biel.