mezoterapia mikroigłowa

Jakie rezultaty przynosi mezoterapia mikroigłowa?

Nowoczesna kosmetologia to dziedzina, która gwarantuje niezwykle skuteczne i trwałe rezultaty widoczne na skórze gołym okiem. Właśnie dlatego na zabiegi w gabinetach decyduje się tak wiele kobiet. Bez ingerencji skalpela można dziś znacznie poprawić wygląd skóry, co wpływa korzystnie na jej stan i przywraca blask.

Mezoterapia na blizny i zmarszczki

mezoterapia mikroigłowaDo jednych z popularniejszych zabiegów, które wpływają na odzyskanie młodego wyglądu zaliczyć można obecnie mezoterapię mikroigłową. Jej regularne wykonywanie przynosi zdumiewające rezultaty, a cera promienieje. Skuteczne zabiegi kosmetologiczne na twarz i ciało wykonywane są praktycznie w każdym profesjonalnym gabinecie. Służą do nich tak zwane rollery lub inne nowoczesne urządzenia wyposażone w obrotowe wałki oraz rączkę. Na wałku umieszczone są małe igiełki różnej długości wykonane ze stali chirurgicznej lub stopów tytanu. Działanie urządzeń do mezoterapii polega na wykonaniu nakłuć w skórze w sposób mechaniczny. Stymulacja skóry przy ich pomocy skutkuje tworzeniem się w niej włókien kolagenowych i elastyny, co z kolei wpływa na jej przebudowę i regenerację. Nakłucia powodują wylanie się krwi z uszkodzonych naczyń krwionośnych, a zawarte w niej płytki krwi ulegają aktywacji. Efektem tego jest skuteczne odmłodzenie poddanej zabiegowi skóry. Jest to proces naturalny i niezwykle trwały.

mezoterapia mikroigłowaUrządzenia do mezoterapii mogą być stosowane nie tylko na twarz, ale również na większe obszary ciała, takie jak: szyja, dekolt, ramiona, dłonie, brzuch, pośladki i uda. Cały proces jest bezpieczny, szybki i bezbolesny. Głównym zadaniem mezoterapii jest zmotywowanie skóry do intensywnej regeneracji. Skutkuje ona zwiększeniem napięcia i elastyczności skóry, pogrubieniem naskórka oraz poprawą jej funkcji i wyglądu. Sporą popularnością cieszy się na przykład mezoterapia mikroigłowa w Szczecinie. Znajduje się tam wiele profesjonalnych gabinetów kosmetologicznych oraz medycyny estetycznej, z których korzystają nie tylko Polki, ale także klientki z innych krajów. Zabiegi polecane są zwłaszcza osobom po przebytym trądziku, z widocznymi oznakami starzenia się skóry, a także przebarwieniami. Powtarzanie zabiegów zapewnia pogrubienie naskórka i redukcję istniejących zmarszczek. Jest to również proces dedykowany osobom z pękającymi naczynkami oraz zasinieniami wokół oczu.

Dzięki mezoterapii stają się one znacznie mniej widoczne. Zabieg przyczynia się również do lepszej wchłanialności koktajli witaminowych i preparatów kosmetycznych przez skórę. Właśnie dlatego warto skonsultować z kosmetyczką kwestię nakładania po zabiegu maseczki lub serum dedykowanego określonemu typowi skóry, ponieważ mezoterapia znacznie poprawia ich działanie.