nauka nurkowania

Jak wygląda nauka nurkowania?

W obecnym czasie coraz większa liczba osób decyduje się na branie udziału w kursach nurkowania. Odbywają się one w różnego rodzaju firmach jak też organizacjach szkoleniowych. W przypadku kursów skierowanych dla osób początkujących ich przebieg okazuje się być w większości przypadków zbieżny.

Jaki sprzęt i triki są przydatne podczas nauki nurkowania

 

nauka nurkowaniaWarto pamiętać przede wszystkim, że w czasie brania udziału w takim kursie oczekiwać należy pełnego osprzętowania. Niedopuszczalne jest, aby na kurs trzeba się było stawiać razem z zakupionym przez siebie osprzętem. Kursant otrzymuje zazwyczaj odpowiedniego rozmiaru piankę, płetwy, butlę, aparat oddechowy jak również maskę. Wyposażeniem adeptów takich szkoleń jest również KRW czyli inaczej kamizelka ratunkowo-wypornościowa. Dzięki niej nawet w przypadku słabych umiejętności pływackich będzie można bez większych problemów utrzymać się na wodzie. Warto pamiętać jednak, że sprawna nauka nurkowania w Poznaniu zaczyna się zawsze na ladzie, gdzie musi odbyć się dedykowane szkolenie teoretyczne. W czasie jego trwania kursant będzie mógł dowiedzieć się, jak przyzwyczaić się do oddychania w aparacie oddechowym. Nauczy się także trików ułatwiających wyrównanie ciśnienia w uszach.

kurs nurkowaniaOprócz tego kursant dowie się istotnych informacji dotyczących znaków nurkowych, które wykorzystywane są zazwyczaj pod woda. Oprócz tego kursant będzie miał szansę nauczyć się typowych zasad postępowania w przypadku zbytniego oddalenia się od reszty zespołu pod wodą i zgubienia się. Oprócz tego uczestnik szkolenia zapozna się z zasadami montażu wykorzystywanego sprzętu nurkowego czy też z tym w jaki sposób najszybciej podpiąć można potrzebne w czasie nurkowania przewody. Kursant powinien także uzyskać wiedzę w jaki sposób kontrolować może sprzęt i wyposażenie partnera zgodnie z popularnym systemem KOKOS. Wszystkie te informacje odgrywają bardzo ważną rolę jeszcze przed pierwszym zanurzeniem się na jakąś głębokość pod okiem doświadczonego zespołu. Wiedza teoretyczna pozwala również uniknąć wpadnięcia w panikę w przypadku wszelkich sytuacji nieprzewidzianych.

W obecnym czasie coraz większa liczba osób decyduje się na branie udziału w profesjonalnych szkoleń dla nurków. Umiejętności takie przydać się mogą w szczególności w czasie wakacyjnych oraz weekendowych wyjazdów. Wpływają jednak także na większe poczucie bezpieczeństwa, gdyż umiejętności pływackie przydać się mogą także w codziennym życiu. Ułatwiać mogą na przykład udzielenie pomocy innym osobom zagrożonym na przykład utonięciem. Bardzo ważnym elementem szkolenia jest jego część teoretyczna.

Więcej na: http://arcodive.pl/