taniec towarzyski

Jak wybrać szkołę tańca?

Taniec jest doskonałą formą aktywności fizycznej. Pobudza krążenie, pozytywnie wpływa na serce i układ oddechowy. To świetne zajęcie zarówno dla osób młodych jak i starszych – nic więc dziwnego, że wiele osób w różnym wieku decyduje się na udział w zajęciach nauki tańca.

Na co patrzeć przy wyborze szkoły tańca?

taniec towarzyskiPowody, dla których zaczynają, są różne – chęć nauki tańca przed ważną uroczystością, poprawy kondycji, elastyczności ciała, nawiązania kontaktów towarzyskich, czy znalezienia ciekawego hobby. Jak zatem rozpocząć swoją przygodę z tańcem tak, by się nie zniechęcić? W pierwszej kolejności należy sobie zadać kilka pytań. Czego oczekuję? Jaki jestem? Czy chcę tańczyć solo, w parach, czy bardziej odpowiada mi taniec zespołowy, jak na przykład hip-hop? Czy jest styl tańca, który najbardziej mi się podoba? Odpowiedzi na te pytania pomogą w wyborze odpowiedniego styl tańca, których w ofertach wielu szkół jest mnóstwo. Można próbować swoich sił w tańcu towarzyskim lub dyskotekowym, poprawić swoją kondycję tańcząc zumbę lub nawet spełnić marzenie z dzieciństwa i zapisać się na balet dla dorosłych. Opcji jest mnóstwo, a każdy ma inne oczekiwania względem zajęć, dlatego warto poświęcić chwilę na wybór odpowiedniego stylu. W większych miastach znajduje się po kilka albo kilkanaście szkół oferujących kurs tańca w różnych stylach, warto zatem dokładniej przyjrzeć się ich ofercie.

taniec towarzyski - turniejNie bez znaczenia będą tutaj opinie innych kursantów, ceny zajęć, czy możliwość wykupienia kilkumiesięcznego karnetu. Warto wybrać szkołę o dobrych opiniach, w której uczą profesjonaliści znający się na tym, co robią. Ważne, by oferowane w szkole zajęcia odbywały się w przystępnej lokalizacji i godzinie. W zależności od szkoły tańca kursy mogą być prowadzone w różny sposób. Do niektórych grup można bez problemu zapisać się w dowolnym momencie, podczas gdy inne zajęcia odbywają się w określonych na początku semestru grupach i należy się do nich zapisywać wraz z początkiem danego kursu. Można także korzystać z lekcji i zajęć indywidualnych – na przykład podczas nauki tańca przed studniówką lub ślubem. Szkół tanecznych, szczególnie w większych miastach jest naprawdę wiele. Aby wybrać tę odpowiednią, należy przede wszystkim zdawać sobie sprawę z osobistych potrzeb i oczekiwań.

Warto wybierać zajęcia, które będą sprawiały przyjemność już od samego początku, by uniknąć zniechęcenia i wypalenia. Taniec jest zajęciem bardzo zdrowym zarówno dla młodych, jak i starszych osób, dlatego na każdym etapie życia warto rozważyć uczestnictwo w zajęciach.