zdrowe zęby

Jak walczyć paradontozą?

Paradontoza, czyli zapalenie przyzębia, jest jedną z najczęstszych przyczyn utraty zębów. Największy wpływ na jej rozwój ma ogólna, nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Dotychczasowe obserwacje pozwalają zauważyć, że choroba ta ma charakter dziedziczny. Często dotyka też palaczy.

Czym dokładnie jest paradontoza, jakie daje objawy?

wizyta u dentystyPrzyczyną paradontozy są bakterie, które gromadzą się w jamie ustnej w wyniku braku lub nieodpowiedniej higieny. Bakterie mogą tworzyć kieszenie patologiczne, co powoduje zanik kości i może doprowadzić do wypadnięcia nawet wszystkich zębów. Ryzyko rozwinięcia się paradontozy zwiększają inne czynniki. Jednym, często obserwowanym, jest czynnik związany z genetyką – wiąże się to z mechanizmem odpornościowym organizmu. Kolejnym czynnikiem zwiększającym prawdopodobieństwo wystąpienia paradontozy jest palenie papierosów. Do pierwszych objawów zapalenia przyzębia można zaliczyć pojawienie się nieprzyjemnego zapachu z ust oraz występowanie powtarzających się zapaleń dziąseł. Kolejnym etapem jest ich krwawienie. Najgorszą konsekwencją choroby jest wypadnięcie zębów. Ważne jest, by przy zauważeniu już pierwszych objawów wybrać się na wizytę do stomatologa. Trzeba pamiętać też o regularnych, corocznych wizytach kontrolnych u dentysty – szczególnie ważne jest to w przypadku osób dotkniętych zwiększonym ryzyka zachorowania na paradontozę.

zdrowe zębyGdy diagnoza paradontozy potwierdzi się

, o odpowiednim sposobie leczenia zdecyduje oczywiście lekarz. Na rynku osiągalne są jednak środki, które można stosować w domu. W aptekach i sklepach internetowych często dostępna jest skuteczna pasta przeciw paradontozie. Specjalistyczny skład dobrej pasy może spowodować, że będzie działała antyseptycznie, przeciwzapalnie, ściągająco. Skuteczna pasta na paradontozę powinna hamować także krwawienie dziąseł. Poza działaniem skutecznie niezwalczającym objawy choroby pasta powinna także chronić przed innymi dolegliwościami i pozostawiać uczycie świeży jak standardowy kosmetyk tego typu. Paradontoza jest poważną chorobą, dotykającą jamy ustnej. Jej bagatelizowanie może doprowadzić nawet do utraty całego uzębienia. Każdy, a zwłaszcza osoby narażone na wystąpienie paradontozy, przynajmniej raz do roku powinien wybrać się na wizytę kontrolną do stomatologa.

W przypadku wystąpienia objawów zapalenia przyzębia warto stosować specjalistyczne pasty do zębów

buyantibiotics24.net

, by załagodzić objawy i zapobiec rozwojowi choroby. Można szukać ich w aptekach i dobrych, oficjalnych sklepach z produktami medycznymi.