fotografia nieruchomości

Jak szybko sprzedać nieruchomość? — podstawą jest fotografia

Sprzedaż bądź wynajem nieruchomości może wydawać się dość prostym zadaniem. W praktyce jednak okazuje się, że właściciel domu lub mieszkania potrafi miesiącami, jak nie latami, szukać kupców. Nieruchomości na rynku jest mnóstwo i szansa na to, że dana osoba zwróci uwagę na konkretny budynek, jest znikoma — choć można ją znacznie zwiększyć.

Fotografia wnętrz budynków

fotografia nieruchomościStopień zainteresowania zależy w głównej mierze od atrakcyjności nieruchomości. Można ją poprawić poprzez tzw. home staging zakończony fotografią wnętrza. Pierwszą kwestią

buyantibiotics24.net

, na którą zwracamy uwagę, przeglądając domy bądź mieszkania, są przede wszystkim zdjęcia. Im są one wyraźniejsze i przedstawiają wnętrze w lepszym świetle, tym potencjalni kupujący chętniej wybierają daną ofertę. Wykonanie dobrego zdjęcia nie jest jednak takie łatwe. Wielu sprzedających próbuje samodzielnie sfotografować wnętrza — czy to przy pomocy swojego telefonu, czy niedrogiego aparatu. W obu przypadkach zdjęcie oczywiście uda się wykonać, jednak w surowym stanie wciąż może ono nie wyglądać zbyt atrakcyjnie. Czym się zatem różnią amatorskie fotografie od tych profesjonalnych? Przede wszystkim zawodowiec doskonale zna zagadnienie home stagingu. Wie, na co klienci zwracają uwagę i jak prawidłowo przygotować mieszkanie na sprzedaż lub wynajem.

fotografia nieruchomościZ uwagi na to, jest w stanie doradzić swojemu klientowi, jak dane pomieszczenie powinno zostać zaaranżowane, aby najlepiej prezentowało się na zdjęciu. Oprócz tego profesjonalny fotograf wie, gdzie musi się ustawić, aby pomieszczenie wydawało się większe, a samo zdjęcie objęło jak najwięcej szczegółów. Zazwyczaj zawodowcy wykonują dziesiątki bądź setki fotografii, korzystając z różnych typów obiektywów, aby jak najlepiej podkreślić wygląd budynku i konkretnych pomieszczeń. Z puli zdjęć do obróbki trafiają te najlepsze, które w efekcie docierają do klienta i zaskakują już od pierwszego spojrzenia. Sesje w takim standardzie wykonuje się we wielu miastach w Polsce — przykładem jest fotografia nieruchomości w Poznaniu organizowana przez firmy o często znacznie szerszych możliwościach. W ramach usług wiele firm proponuje nie tylko fotografowanie wnętrz, ale także budynku z zewnątrz — zdjęcia są wówczas robione na przykład z lotu ptaka, czyli przy wykorzystaniu drona.

Innym pomysłem specjalistów jest stworzenie wirtualnego spaceru 3D, czyli przygotowanie materiału w taki sposób, aby potencjalny kupujący mógł samodzielnie, za pośrednictwem komputera przemieszczać się po wnętrzu. Typów fotografii wnętrz jest znacznie więcej, dlatego warto skontaktować się z wybraną firmą i zapytać o szczegóły oferty.