poszukiwania genealogiczne

Jak stworzyć dokładne drzewo genealogiczne?

Drzewo genealogiczne jest to tablica potomków, przodków i pokrewieństw związanych z daną rodziną. Według uznania umieszcza się na nim dane o członkach rodziny, w tym zdjęcie, imię i nazwisko oraz data urodzenia i śmierci. Najdłuższe drzewo genealogiczne w Polsce sięga aż do 1340 roku i łączy w sobie 17 pokoleń. Stworzenie takiej tablicy niesie ze sobą wiele korzyści, przede wszystkim będzie stanowiło wspomnienie dla przyszłych pokoleń oraz pozwoli odkryć historię rodziny.

Poszukiwanie swoich przodków

poszukiwania genealogiczneOpracowanie drzewa genealogicznego nie należy jednak do najprostszych. Wiele osób nie do końca wie, jak się za to zabrać lub nie ma wystarczającej ilości czasu. Nie da się ukryć, że pozyskiwanie informacji o przodkach wymaga cierpliwości i często stalowych nerwów. Poznanie swoich krewnych trzy czy cztery pokolenia starszych raczej nie stanowi większego wyzwania — zazwyczaj takich informacji można dowiedzieć się od rodziców lub dziadków. Natomiast cofnięcie się kilkaset lat jest już wyzwaniem i z reguły wymaga skorzystania z pomocy urzędów i instytucji, które przechowują dane o przodkach. Można również skorzystać z prostszej i korzystniejszej drogi, czyli zlecić profesjonalne poszukiwania genealogiczne innym firmom. Eksperci często w kilka dni lub tygodni są w stanie dotrzeć do najdalszych przodków danej rodziny.

poszukiwania genealogiczneZajmą się nie tylko odszukaniem informacji o danych osobach, ale zaprojektują i wykonają również całe drzewo genealogiczne. Taki projekt zostanie przedstawiony w formie umożliwiającej między innymi powieszenie tablicy na ścianie lub stworzenie interesującego albumu. Wybór profesjonalnych firm jest o tyle istotny, że są oni w stanie stworzyć bardzo dokładne drzewo genealogiczne. Wszystkie dane o przodkach pozyskiwane są z dokumentów, prasy i innych źródeł, które potwierdzają egzystencję, dlatego osoby, które otrzymają gotowe drzewo genealogiczne, mają pewność, że znajdujące się na nim dane są rzetelne. Warto korzystać z usług takich ekspertów, gdyż cena za opracowane przez nich drzewo genealogiczne nie jest wysoka, a efekty są zadowalające. Przygotowane drzewo genealogiczne będzie stanowiło ciekawostkę dla dzieci, wnuków i prawnuków.

Dotarcie do nawet najdalszych pokoleń pozwoli poznać od podstaw historię rodziny, a czasami również umożliwi odkrycie o niej interesujących faktów, jak między innymi przynależność do szlacheckiej dynastii. Album z członkami rodziny warto zaprojektować i regularnie uzupełniać w nim informacje. Można to zrobić wirtualnie, jednak lepiej będzie prezentował się w formie prawdziwej tablicy.