balony z helem na urodziny

Do czego wykorzystuje się balony z helem?

Znane i lubiane praktycznie przez każdą osobę balony swoje powstanie zawdzięczają Michaelowi Faraday oraz naukowcowi o nazwisku Ingram. Pierwszy z nich stworzył je w 1824 roku z gumowych materiałów i wykorzystywał przede wszystkim do eksperymentów z wodorem. Drugi natomiast po 23 latach przypadkiem odkrył balony lateksowe, których dystrybucja błyskawicznie się rozpoczęła.

Różne kolory i kształty balonów

Już od 1930 roku ruszyła masowa produkcja tego typu dekoracji, które do dzisiaj cieszą się sporą popularnością. W jakim celu się je wykorzystuje? Balony wywołują uśmiech nie tylko na ustach dzieci, ale również dorosłych. Stanowią idealną ozdobę wnętrz, w których urządzane są przyjęcia bądź różne, ważne uroczystości. Niemniej jednak wiele osób poszło o krok dalej po odkryciu, że wypełniając balon lżejszym gazem niż powietrze (na przykład wodorem bądź helem) ten zacznie się unosić, tworząc naprawdę zaskakujący efekt. Tak napompowane balony znalazły swoje zastosowanie między innymi w „prezentach niespodziankach”. Firmy zajmują się przygotowywaniem pudeł prezentowych, w których umieszczają balony, aby te później mogły zaskoczyć solenizanta, jubilata czy Parę Młodą.

Zazwyczaj takie prezenty umieszczane są, chociażby przed kościołem lub urzędem, przy wejściu na salę weselną lub wewnątrz pomieszczenia, gdzie odbywa się uroczystość. Wystarczy, że osoba uniesie pokrywę pudła, a dziesiątki balonów uniosą się w powietrze. To idealny moment, by robić piękne zdjęcia i uwiecznić tak wiele emocji w jednym czasie. Wyjątkowe balony z helem na urodziny mogą mieć niemalże dowolne kształty – producenci tworzą je, chociażby w kształcie serca lub cyfr. Można je zatem dowolnie łączyć również z balonami zachowanymi w motywach ze znanych bajek, kreskówek lub filmów. Oprócz wzorów i kształtów balonów można wybierać także ich kolory. Osoby zainteresowane zakupem takich dekoracji mają pełną dowolność w doborze kolorystyki, dlatego nie będzie problemem, aby dopasować balony do konkretnego pomieszczenia czy rodzaju uroczystości. Cena sprzedawanych balonów z helem jest różna – za jedną sztukę zapłaci się około 5 złotych, w przypadku pakowania ich do pudła.

Są jednak dekoracje składające się z pojedynczych baloników i pięknie ozdobionych pudełek o mniejszych gabarytach. Za takie będzie trzeba zapłacić od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych. Korzystając z usług firm organizujących dowóz balonów i przygotowywanie wnętrza przy ich pomocy, będzie trzeba zapłacić średnio kilkaset złotych. Efekt, który się otrzymuje, jest wart tej inwestycji.