slub w plenerze

Dlaczego warto skorzystać z usług konsultanta ślubnego?

Organizacja uroczystości ślubnej wiąże się z wieloma sprawami, których należy dopilnować, aby ten dzień był wyjątkowy. Każda para młoda marzy o tym, by wydarzenie podobało się zarówno im, jak i gościom weselnym, jednak zdają sobie oni sprawę, że nie zawsze są w stanie zorganizować wszystko samemu. Tu z pomocą przychodzą osoby, znane jako wedding planerzy.

W czym pomoże nam wedding planer?

para mlodaZe względu na rosnące zapotrzebowanie, na rynku można zauważyć zwiększoną ilość osób wykonujących właśnie ten zawód. Lubiany oraz polecany wedding planner z Warszawy lub innego miasta jest człowiekiem, który pomoże nam w organizacji wesela i ślubu od A do Z lub zajmie się konkretnymi powierzonymi mu sprawami. Głównym zadaniem takich osób jest przygotowanie harmonogramu ślubu, ustalając z młodą parą wszelkie terminy a także planując działanie w określonym czasie. Po rozplanowaniu zadań przygotowuje się budżet ślubny, w którym zostaną zawarte wszelkie koszta, jakie należy ponieść – między innymi oprawy muzycznej czy noclegów dla gości. Innym, bardzo istotnym zadaniem jest stworzenie planu oraz wizji ślubu. Każdy z nas ma inny gust, wobec tego niekoniecznie przyszłej parze młodej może się podobać to, co wymyśli nam wedding planner.

slub w plenerzeJeśli zostały ustalone wszelkie terminy oraz wizja uroczystości, młodych czeka wybór lokalizacji spośród tych, które zaproponuje organizator, a które będą dopasowane do preferencji pary. Podczas przygotowań ślubnych taka osoba czuwa nad dopilnowaniem wszelkich formalności, negocjowaniem umów z podwykonawcami, a także całym logistycznym zarządzaniem. Do zadań organizatorów takich uroczystości należy oczywiście również wybór zaproszeń po konsultacji z narzeczonymi, zamówienie ich, jak również rozesłanie do gości weselnych. Warto dodać, że ich rola nie kończy się w dniu ślubu. W przypadku niepowodzeń czy nagłej zmiany planów muszą być w stanie dokonać szybkich korekt w taki sposób, aby wydarzenie nie zakończyło się katastrofą. Skorzystanie z usług wedding planerów doskonale sprawdza się u osób, które nie są odporne na stres lub które zwyczajnie nie mają czasu i siły na organizację tak ważnej uroczystości. Jeśli chodzi o koszty takiej pomocy wraz z doradztwem, to ceny różnią się w zależności od zakresu usług lub od lokalizacji i wahają się od kilkudziesięciu złotych za pojedyncze konsultacje do nawet kilkuset złotych za kompleksową usługę organizacji. Koordynacja ślubu to koszt rzędu 2-4 tysięcy złotych, jednak w przypadku osób, które mogą sobie na to pozwolić jest ona warta inwestycji, ponieważ pozwala to zaoszczędzić sporo nerwów.

Wybierając konsultanta ślubnego należy kierować się nie tylko jego cennikiem usług, ale również doświadczeniem, jakie posiada. Brak stosownej wiedzy o konkretnych usługach może diametralnie na zmienić plany oraz zniszczyć wyjątkowy dla nas dzień. Warto zapoznać się z opiniami o dotychczasowej pracy takiej osoby, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia ewentualnych kłopotów.