antyalergiczna pieluszka bambusowa

Czym są pieluchy bambusowe?

Każdemu dziecku tuż po narodzinach towarzyszą najbliżsi mu rodzice oraz mnóstwo innych przedmiotów, z którymi styka się codziennie, ale nie jest w stanie tego ani pojąć, ani zapamiętać. Zapewne każdy z rodziców chce dla swojego dziecka jak najlepiej, więc jeszcze przed przyjście na świat potomka pozyskuje wszystko, co przyda się w zapewnieniu opieki w pierwszych dnia, miesiącach i latach życia. Jednymi z najbardziej potrzebnych rzeczy są pieluszki.

Zalety pieluszek bambusowych

antyalergiczne pieluchy bambusoweTrudno wyobrazić sobie przewijania dziecka, jeżeli nie miałoby się w pobliżu pieluch. Niezależnie od tego, czy są jedno czy wielorazowe, ich pokaźny zapas jest wymagany. Ponadto, warto mieć na uwadze, że dziecko będzie się rozwijało i robiło coraz starsze, a co za tym idzie – coraz cięższe i większe. Może się okazać, że z pieluszek jednorazowych, potocznie zwanych pampersami, noworodek wyrośnie szybciej, niż by się tego ktoś spodziewał. Dobrym rozwiązaniem jest zakup wielorazowych pieluch, które mogą towarzyszyć pociesze przez niemal wszystkie miesiące, w których jest przewijane. Jeżeli któryś z rodziców nie jest przekonany co do pomysłu zakładania na wrażliwe miejsca dziecka tetrowych lub flanelowych pieluch, zawsze może zakupić antyalergiczne pieluchy bambusowe – cena liczona jest zazwyczaj za sztukę, jednak w niektórych sklepach można trafić na okazyjny zestaw.

antyalergiczna pieluszka bambusowaPieluszki wykonane z bambusa, czyli jednego z gatunków roślin, są bezpieczne i dopuszczone do kontaktu z delikatną skórką dziecka. Największą ich zaleta jest to, że nie wywołują alergii. Jest to możliwe dzięki właściwościom bambusa, który jest leczniczy i kojący. Z pewnością wielu słyszało już o kremach czy maściach wykonanych lub z dodatkiem tej rośliny. Coraz więcej powstaje produktów, które mają w składzie bambus również dlatego, że jest to bardzo szybko odnawialna roślina. Do długiej listy zalet można dopisać również właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Kupując pieluszki bambusowe można mieć pewność, że nie będą one chłonęły nieprzyjemnych zapachów. Jest to bardzo ważne cecha, ze względu na wielorakie możliwości użycia.

Nawet jeżeli ktoś nie jest przekonany co do przewijania dziecka bambusowymi pieluchami, zawsze może je wykorzystać przy wielu innych okazjach. Z pewnością przyda się ona jako lekka zasłona w trakcie upałów. Żeby pociechy nie drażniły promienie słoneczne, można przykryć pieluszką wózek. Będzie to także bardzo dobra kołderka w łóżeczku. Pieluszki wykonane z bambusa są niejednokrotnie kolorowe i bardzo ładne, więc sprawdzą się także jako chustka na główce maluszka.