soki tłoczone

Czy warto pić soki tłoczone?

Od pewnego czasu zwraca się baczną uwagę na temat niekorzystnego wpływu soków owocowych na bazie koncentratu na ludzkie zdrowie. Sposób ich produkcji powoduje bowiem, że większość potencjalnie korzystnie wpływających na zdrowie witamina, bądź też mikroelementów, ulega zniszczeniu. Dlatego też znacznie lepszą alternatywą dla w ten sposób przygotowywanych soków okazują się być soki tłoczone.

Dlaczego lepiej pić soki tłoczone?

soki tłoczoneProdukcja tego rodzaju soków jest bardzo zbliżona do tych, które powstają w domowych sokowirówkach, czy też za pomocą wyciskarki. Właśnie to powoduje, że zdrowe soki tłoczone są obecnie tak bardzo popularne. Jedyna obróbka owoców, użytych do produkcji tych soków, polega na ich umyciu, posortowaniu, lub ewentualnie rozdrobnieniu. Następnie, owoce skierowane są prosto do maszyny tłoczącej, gdzie powstały napój może być ewentualnie przefiltrowany. Soki tłoczone mogą być pasteryzowane lub też przybrać formę soków jednodniowych. Główna zaletą tka przygotowywanych napojów jest fakt, że ich skład fizykochemiczny jest praktycznie identyczny, jak skład owoców użytych do produkcji takich właśnie soków. Dzięki temu, dostarczają one organizmowi wszelkich, potrzebnych mu składników odżywczych, w tym również błonnika.

sok pomarańczowySoki takie dostarczają także organizmowi odpowiednich ilości pektyn, które są frakcją błonnika pokarmowego. Wpływa on w znacznym stopniu na obniżenie poziomu cholesterolu. W sokach tłoczonych można znaleźć bez większych problemów szereg bardzo pozytywnych składników, w postaci magnezu, potasu, wapnia, czy witaminy C. Ze względu na bardziej agresywną obróbkę w przypadku soków z koncentratu, zawartość w nich wspomnianych składników jest widocznie zmniejszona. Soki tłoczone

Buy Cialis Professional UK

, mogą być z tego również względu traktowane jako pełnowartościowy posiłek, oraz jedna z pięciu zalecanych do spożycia porcji owoców dziennie. Są one więc wybierane w szczególności przez te osoby, którym zależy na zachowaniu zasad zdrowego żywienia, oraz poprawie ogólnego funkcjonowania całego organizmu.

Od pewnego czasu coraz bardziej istotnym elementem zdrowego żywienia, okazują się być soki. Szczególnie te w formie tłoczonej, okazują się być jednym z lepszych sposobów, na dostarczanie organizmowi wszelkich, potrzebnych mu składników odżywczych, oraz mikroelementów. Soki takie bogate są na przykład w potrzebne organizmowi do rozwoju pierwiastki, takie jak potas czy też magnes, jak również i w komplet witamin, w tej najbardziej przyswajalnej formie. Soki tłoczone to więc znacznie lepszy wybór niż te z koncentratu.

Więcej informacji na stronie www.rembowscy.pl!