pierścionek z bursztynem

Czy warto kupić wisiorek z bursztynu?

Wraz z biegiem czasu, ponownie widoczna jest stale rosnąca popularność, różnych modeli biżuterii, oraz ozdób z bursztynem. Z pewnością, jedną z bardziej istotnych jej zalet, okazuje się być fakt jej idealnego wpasowywania się na różne okazje, oraz do różnych stylizacji. Przykładem tego typu ozdób, okazać się może na przykład wisiorek z bursztynem.

Do jakiej stylizacji wisiorek z bursztynem?

 

pierścionek z bursztynemWydaje się, ze niemal każda kobieta, posiadająca wyczucie stylu i chcąca nosić dodatki, które pasować będą na różne okazje, nie powinna zapominać o zakupie takiego właśnie naszyjnika. W zależności od modelu takiej biżuterii, wydaje się ona idealnie komponować zarówno z bardziej luźnymi, niezobowiązującymi strojami, a także i ze stylizacjami na wyjątkowe okazje. Z pewnością jednak, duży wisiorek z bursztynu będzie idealnym wyborem aby podkreślić luźne stylizacje, utrzymane w bardziej ciepłej kolorystyce. Szczególnie dobrze naszyjnik taki pasować będzie do stylizacji boho, stylizacji opartej o bardziej obszerne, oversizowe ubrania. Bardzo dobrze taki właśnie wisiorek komponować się będzie z ubraniami, które mają wzory kwiatowe, a także z tymi otrzymanymi w kolorze ciepłego beżu, czy też szarości.

biżuteria z bursztynemTakie właśnie stroje, będą w stanie bardziej wyeksponować naturalną urodę takiego wisiorka. Bardzo ważne jest jednak, aby kupować naturalna biżuterię z bursztynu, czyli taką, która jest stworzona z tego surowca, a nie z przypominającego go tworzywa sztucznego. W praktyce okazuje się bowiem, że imitacja bursztynu okazuje się być zdecydowanie mniej trwała, a dodatkowo, pozbawiona jest zdrowotnych właściwości, za które bursztyn jest często ceniony. Mimo, że nie zostały one nigdy potwierdzone badaniami naukowymi, część osób które są zwolennikami medycyny naturalnej twierdzi, że bursztyn korzystnie wpływa na samopoczucie, jednocześnie łagodząc różnego rodzaju dolegliwości bólowe, przede wszystkim pleców, stawów, gardła, czy też zębów. Często podkreśla się duża skuteczność wisiorków z bursztynu w przypadku zmagania się z chorobami tarczycy.

Mimo że, powyższe właściwości bursztynu nie zostały oficjalnie potwierdzone, noszenie biżuterii, która może mieć potencjalny, pozytywny wpływ na ludzki organizm, jest z pewnością dobrym pomysłem. Obecnie, istnieje, również w Polsce, wielu godnych zaufania producentów biżuterii z bursztynu, wykorzystujących jedynie naturalny surowiec tego typu. Dzięki temu, można mieć pewność, że biżuteria taka okaże się odpowiednio trwała, a jednocześnie będzie prezentować się efektownie z wieloma różnego rodzaju stylizacjami.

Po więcej: https://bizuteriafront.pl/pl/