Czy rolety ppoż sprawdzą się w marketach?

Zapewnienie odpowiedniej ochrony przeciwpożarowej jest nierozerwalnie związane ze stosowaniem rozwiązań pozwalających na wytyczenie różnych stref w danym obiekcie. W tym właśnie widocznie pomóc mogą tak zwane bramy kurtynowe o cechach ppoż. Takie rolety są stosowane często w budynkach użyteczności publicznej, przede wszystkim w marketach.

Czemu służą rolety ppoż w marketach?

Można ich bezproblemowo używać przede wszystkim do zamknięcia, oraz zabezpieczenia otworów w tak zwanych przegrodach pionowych wewnętrznych jak też i w tych zewnętrznych. Sprawdzają się one również doskonale do wytyczania specjalnych stref we wnętrzu danego obiektu, na przykład tych gdzie przebywają ludzie czy też przechowywane są materiały łatwopalne. Głównym celem stosowania takich właśnie rolet jest skutecznie zapobieganie zbyt szybkiemu rozprzestrzenianiu się ognia jak również promieniowania cieplnego. Duża część opisywanych produktów tego typu wyróżnia się również zapewnieniem skutecznej ochrony przed przenikaniem dymu. W obecnym czasie wyróżnić należy wiele różnych rodzajów takich konstrukcji określanych jako rolety ppoż do marketu. Mogą one na przykład zostać wyposażone w praktyczny napęd elektryczny bądź też można je wyposażyć w zamek topikowy. Oprócz tego pomiędzy poszczególnymi rodzajami rolet ppoż występują spore różnice jeżeli chodzi o klasę ich odporności ogniowej. Do tych które występują zdecydowanie najczęściej zaliczyć należy E120/EW60, E120/EW30, E60/EW30.

Cechą charakterystyczną opisywanych rozwiązań przeciwpożarowych okazuje się być ich bardzo unikalna konstrukcja. Oparta jest ona o płaszcz, zespół prowadnic, obudowę wału, listwę balastową, oraz silnik rurowy bądź też zamek topikowy. W rolecie takiej jej płaszcz, który wykonany jest z tkaniny przeciwpożarowej nawinięty jest zazwyczaj na wał nawojowy, oraz utrzymywany w pozycji otwartej. Bramy oraz rolety ppoż bardzo różnić się mogą między sobą sposobem działania. Większość z nich posiada wbudowany mechanizm pozwalający na automatyczne opadnięcie kurtyny w sytuacji wykrycia zbyt wysokiej temperatury. W obecnym czasie jednym z częściej stosowanych rodzajów zabezpieczenia przed pożarem z pewnością są rolety przeciwpożarowe. Wyróżniają się one pewnymi ściśle określonymi cechami, które pozwalają na ich użytkowanie w pewnych szczególnych zastosowaniach. Warto wykorzystywać jedynie tego typu podobne konstrukcje, które zostały odpowiednio zbudowane oraz posiadają wszystkie wymagane certyfikaty. Tylko w takim wypadku będą spełniać swoją rolę w kontekście skutecznej ochrony przeciwpożarowej budynku.