super trening

Ciekawe platformy wibracyjne

Chodzenie na siłownię stało się przeżytkiem, od kiedy producenci sprzętów sportowych coraz częściej tworzą nowe produkty gwarantujące zadowolenie. Wygodnie jest móc ćwiczyć w domu przy użyciu odpowiednich urządzeń ułatwiających modelowanie sylwetki. Na rynku można znaleźć różne nowości, które budzą kontrowersje wśród sportowców.

Jak wybrać odpowiednią platformę?

treningJedną z nich jest platforma wibracyjna. Jest to urządzenie, które ma za zadanie wprawić każdy mięsień w ruch wibracyjny, który w późniejszym etapie pozwala na lepsze efekty dalszych treningów. Jest przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych miłośników sportu. Można wybrać odpowiedni dla siebie sprzęt, spośród dwóch modeli, które są oferowane przez producentów. Różnorodność w jakości sprzętu równa się różnorodności kolorystycznej. Platforma wibracyjna czarna jest jednak wybierana najczęściej. Każda z oferowanych modeli posiada plusy i minusy, dlatego warto się z nimi zapoznać przed kupnem. Pierwsza z nich to platforma osiowa. Jej funkcje można porównać do huśtawek. Odchylają się w górę i na dół z centralnego punktu, który jest przez cały czas stabilny.

super treningW zależności od modelu, przeciętna maksymalna odległość od punktu centralnego wynosi 10 mm. Taka platforma wprawiona w ruch przywodzi na myśl ruchy wykonywane przez biodra, które są wykonywane podczas spaceru czy joggingu. Generalnie angażuje ona do dość intensywnej pracy większości mięśni. Drugim rodzajem platformy wibracyjnej jest platforma liniowa. Różni się od poprzedniej tym, że podczas treningu utrzymuje się w pozycji horyzontalnej. Całą powierzchnią zjeżdżają w dół i unoszą się do góry z taką samą intensywnością. Gwarantuje to stabilną pozycję podczas wykonywania ćwiczeń. W tym przypadku minusem jest fakt, że amplitudy oraz częstotliwość są ograniczone, co nie pozwala na wykonywanie naturalnych ruchów biodrami. Im mniej ruchów wykonuje się podczas treningu, tym mniej mięśni jest w niego zaangażowanych. Dodatkowo warto zdawać sobie sprawę również z tego, że ta platforma przez swoją konstrukcję wpływa na zwiększenie wibracji w okolicach głowy, co na dłuższą metę może okazać się nawet szkodliwe dla zdrowia.

Przy rozpoczęciu swojej przygody z platformami wibracyjnymi powinno najsampierw dowiedzieć się o tym czy faktycznie są one skuteczne oraz jakie najlepiej wybrać, aby ostatecznie nie poczuć rozczarowania w kwestii wyboru. Należy pamiętać, że aby ćwiczenia przyniosły efektywne rezultaty, powinno się systematycznie ćwiczyć i przy tym posiadać odpowiednią dietę.