materac z pianki wysokoelastycznej

Cechy materaca z pianki wysokoelastycznej

Prawidłowy rozwój dziecka jest dla rodzica niezwykle ważny. Chyba każdy z nas słyszał, że dziecko rośnie podczas snu. W tym powiedzeniu jest dużo prawdy, bowiem prawidłowe ułożenie ciała i podparcie kręgosłupa ma wpływ nie tylko na odpoczynek i regenerację malucha, ale także na jego psychofizyczny rozwój.

Materac dla alergika

 materac z pianki wysokoelastycznejZwłaszcza niemowlęta spędzają większość dnia w łóżeczku, zatem ogromne znaczenie ma wybór materaca dla najmłodszych. Polecane są tutaj zwłaszcza różnego rodzaju modele wykonane z pianki, bowiem tworzywo to ma właściwości antyalergiczne i zachowuje świetną izolację cieplną. Pianka wysokoelastyczna to rodzaj materiału poliuretanowego typu HR, który jest bardzo zaawansowany technologicznie. Jego porowata, pęcherzykowata struktura doskonale dostosowuje się do ciała, zapewniając mu lepsze podtrzymanie, a w konsekwencji lepszy sen i regenerację organizmu. Sam materiał cechuje również duża wytrzymałość i odporność na odkształcenia, dzięki czemu możemy cieszyć się dobrej jakości wyposażeniem łóżeczka przez długi czas. Do właściwości pianki można zaliczyć również lekkość, co ułatwia nam obracanie materaca i rozłożenie jego eksploatacji na obie strony. Materiał ten ma doskonałe właściwości wentylacyjne – jest dość przewiewny i nie zatrzymuje wody, co pozytywnie wpływa na utrzymanie higieny, dlatego antyalergiczny materac z pianki wysokoelastycznej świetnie sprawdzi się u dzieci skłonnych do występowania alergii.

 materac z pianki wysokoelastycznejDodatkowe właściwości hipoalergiczne możemy zapewnić poprzez dobranie odpowiedniego pokrowca. Ważną kwestią przy wyborze materaca jest jego grubość, którą dobieramy zgodnie z wiekiem i ciężarem dziecka. Dla najmłodszych materac powinien być dość niski – około 6 centymetrów, natomiast dla pociech w wieku szkolnym warto wybierać te mające około 12 centymetrów. Należy mieć na uwadze również to, że materac dla najmłodszych nie powinien być podzielony na strefy twardości, bowiem przy rosnącym i jednocześnie bardzo ruchliwym maluchu nie jesteśmy w stanie przewidzieć i prawidłowo określić właściwych stref, a tym samym byłoby z tego więcej szkody niż pożytku. Wybór materaca o zróżnicowanej twardości można rozważyć dopiero dla nastolatków, które ukończyły piętnasty rok życia.

Podczas wyboru zwróćmy także uwagę na atesty posiadane przez materac, aby mieć pewność co do jego wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Sen jest niezwykle ważny zwłaszcza dla najmłodszych, którzy oddają się tej czynności przez zdecydowanie dłuższy czas w ciągu doby niż dorośli. Zadbajmy zatem o to, by oprawa spania była nie tylko wygodna, ale i bezpieczna.